Wydarzenia
JASEŁKA W WYKONANIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W sobotni wieczór (27.01.2018 r.) WSPÓLNOTA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WIARA I ŚWIATŁO działająca w Żywcu przygotowała dla mieszkańców JASEŁKA.
Wśród osób występujących była także nasza parafianka, która od wielu lat do tej grupy należy.
Wiara i Światło jest ruhem wspólnotowym, w centrum któego znajdują się osoby w różnym wieku i w różnym stopniu dotknięte upośledzeniem umysłowym
oraz osoby niepełnosprawne fizycznie. Obecnie grupa liczy ponad 20 osób. Opiekunem jest ks. Marcin Bytomski.
REKOLEKCJE DLA MATURZYSTÓW
Zapisy do dnia 1 lutego 2018 r. w Wydziale Katechetycznym – tel. 734-176-647 lub e-mail katecheza@kuria.bielsko.pl
Koszt: 110 zł
Pogrzeb Franciszki Strzałkowskiej - MAMY bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
15 stycznia 2018 r. w Zawadzie odbyła się uroczysta ceremonia pogrzebowa śp. Franciszki Strzałkowskiej - mamy bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.
Przeżyła 85 lat.
Mszę św. pogrzebową o g. 14 celebrował Biskup Diecezjalny Tarnowski Andrzej Jeż wraz z prowincjałem o. dr Marianem Gołąb.
Słowo Boże wygłosił przełożony O. Zbigniewa i O. Michała w Peru - o. Jarosław Wysoczański.
W uroczystości pogrzebowej wzięła udział delegacja ze szkoły im. Bł. Michała Tomaszka z Łękawicy.
TRADYCJA ŚPIEWANIA KOLĘD I PASTORŁAŁEK
Od XV wieku na ziemiach polskich przyjęła się tradycja śpiewania kolęd i pastorałek w kościołach i w rodzinach. Jak podają źródła historyczne kolebką pojęcia „kolęda” był pogański Rzym, a autorem pierwszej kolędy (a właściwie pieśni bożonarodzeniowej) był św. Franciszek z Asyżu. Do Polski kolędy – pieśni bożonarodzeniowe „przywędrowały” z Zachodu, wraz z powstawaniem nowych klasztorów i przybyciem do nas mnichów, zwłaszcza franciszkanów, którzy pielęgnowali kult żłóbka.
Śpiewanie kolęd i pastorałek jest zwyczajem stwarzającym magiczną i niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności, a także niesie za sobą mnóstwo pozytywnych emocji. Wspólne śpiewanie zbliża do siebie ludzi, sprawia, że znika odczucie osamotnienia. Ponadto kolędowanie pomaga w pielęgnowaniu wiary chrześcijańskiej oraz rozwija wrażliwość duchową. Wspólnego kolędowania mogliśmy doświadczyć w ostatnich dniach także w naszej parafii.
Wiem W (kogo/co) Wierzę! - RORATY 2017 !
BOŻE NARODZENIE 2017 w KOCIERZU RYCHWAŁDZKIM
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE BISKUPA
II tydzień Rorat za nami - coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia
Pierwszy Album o Męczennikach z Pariacoto
Z okazji rocznicy beatyfikacji ukazał się pierwszy album o Męczennikach z Pariacoto,
błogosławionych o. Zbigniewie Strzałkowskim i o. Michale Tomaszku,
którzy w czasach nam współczesnych zginęli za wiarę w Chrystua.
Przybliża on czytelnikom sylwetki tych dwóch polskich misjonarzy zabitych przez peruwiańskich komunistów w 1991 roku oraz męczeński wymiar ich posługi, będący dla nich drogą ku świętości. Książka przedstawia też pracę misjonarzy wśród Indian oraz rzeczywistość,
w której żyli i służyli polscy błogosławieni, którzy stali się już symbolem krucjaty w obronie przed terroryzmem.
Zapis podróży do Peru śladami polskich zakonników uzupełniony został bogactwem autorskich fotografii prezentujących kraj pełen kontrastów, wspaniałej przyrody, niepowtarzalnych krajobrazów, tajemniczych pamiątek kultury Inków i nędzy codzienności. Jest to więc zarazem wyjątkowy przewodnik napisany barwnym językiem, pełny anegdot i przygód, stanowiący zachętę do umieszczenia Peru w swych planach podróżniczych, by podziwiając piękno Kraju Słońca, ruszyć w pielgrzymkę śladami dwóch polskich męczenników.
Album można zakupić w Biurze Promocji Męczenników z Pariacoto.
tel.: 12 42 86 111 pn. - pt. 8.00 - 14.00.